Burçlara Göre Doğal Taşlar ve Özellikleri

Burçlar ve Doğal Taşların İlişkisi

Burçlar; bir çok insanın doğal taşlarla tanışmasına sebep olmuştur. Burçlar ve doğal taşlar arasında yapısal olarak benzerlik bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, sertlik derecesi en yüksek (10) olan Elmas gibi, Koç insanları da sert karakterlidir. Aynı zamanda elmas, aklı korur ve beyni aktive eder. Koçlar da burçlar dünyasında beyni temsil etmektedir.

Burçlara göre doğal taşlarda bir diğer konu burçların temel minerallerinin, ilişkili olduğu doğal taşta da bulunmasıdır. Örneğin demir, Koç burcunun temel elementidir. Bünyesinde demir bulunan Hematit, Kantaşı, Pirit gibi taşlar da Koç burcuna aittir. Demir, kan yapımında çok önemlidir. Koç burcu aynı zamanda bedende kanı temsil eder.

Yine örneğin Bakır elementi, Boğa ve Terazi burçlarının temel elementidir. Bünyesinde Bakır elementi bulunan Azurit, Malakit, Krizokol ve Turkuaz taşları bu iki burcun birincil taşlarındandır. Hangi burç insanıysanız, o burçla (renk, yapı, ruhsal veya fiziksel sağlık ihtiyacı gibi nedenlerle) ilişkilendirilen doğal taşları kullanmak daha yararlı sonuçlar doğuracaktır. Örneğin, tansiyonun dengelenmesinde, kırmızı veya yosunlu akik taşı, Boğa ve İkizler insanında daha etkili olurken, Turkuaz taşı, Terazi, Yay ve Balık insanlarında daha olumlu sonuç verecektir. Bu tamamen bir enerji uyuşmasıdır.

Elektron sıçraması denilen fizik kuralını hatırlayalım: Elektronlar, atom çekirdeğinin çevresindeki yörüngelerde yüzerler, tıpkı güneş çevresinde dolanan gezegenler gibi. Dışarıdan bir enerji geldiğinde elektronlar bir üst yörüngeye sıçrarlar ve gelen enerjiyi karşılarlar. Eğer gelen enerji bünyeye uygunsa içselleştirir, uygun değilse kalkan oluşturur ve geriye iterler. İşlem bitince de tekrar yörüngelerine dönerler. Elektron dışındaki daha küçük parçacıklar ise atomlar arası yer değiştirebilir, yeni oluşumlar meydana getirebilirler. İşte burçlara göre doğal taşlar arasındaki uyum, ikisi arasındaki alışverişin daha verimli ve yoğun olmasına imkan sağlamaktadır. Bu durum burç taşlarının hastalıkları iyileştirmede daha etkili olmasına sebep olduğu gibi,burç insanının hassas organlarını ve sistemlerini de hastalıklar yönünden koruma altına almaktadır.

Burçlara göre doğal taşlar bir başka yönden vücut organlarını ve sistemlerini de temsil ederler. Örneğin, Aslan burcunun temsil ettiği organ kalp iken, İkizler burcunun temsil ettiği organ akciğerlerdir. Bu organlar ve sistemler, o burç insanının en iyi kullandığı ve en kolay hastalanan organlarıdır. İlişkili taşların bu organların ve sistemlerin sağlıklı kalmasında da doğrudan etkisi bulunmaktadır.

Burçlarla doğal taşlarının uyumlu olması hususunda en önemli ilgi psikolojik ve zihinsel rahatsızlıklardadır. Burçlar ve doğal taşlar konusunda, bağlantılı oldukları hassas organlar, sistemleri ve yükselen burç da önemlidir.

Örneğin burcu İkizler, yükseleni Aslan olan bir insanda, her iki burcun hassas organları, hassas sistemleri ve uygun taşları dikkate alınmalıdır. Sağlıklı kalmak için giysilerde ve yaşanılan mekanlarda kullanılan renklerin bile çok büyük önemi vardır. Burçlara göre doğal taşlarınız bir yana, burcunuza ve yükseleninize uygun renklerde giyinirseniz daha sağlıklı bir hayat sürersiniz.

burçlar ve doğal taşların çekim gücü

Burçlar ve Doğal Taşların Çekim Gücü

Evrensel sistemin mükemmelliğini kim inkâr edebilir? Turunçgiller kış meyvesi, kavun, karpuz yaz. Kiraz Mayıs ayında olgunlaşırken vişne Haziranda sunuluyor insanlara. Zira bedenin o meyveye veya sebzeye ihtiyacı o mevsimde veya aydadır.

Bir başka açıdan da bakabiliriz. Manava gidiyoruz ve eğer yalnızca kendimiz için alışveriş yapıyorsak “Beni al!” diyen meyve veya sebzeyi alıyoruz. Hamile kadınların “aş ermesi” denilen durumunun mantığı da aynı. O anda kendisinde veya doğmamış bebeğinde hangi mineral veya vitamin eksikliği varsa, bünyesinde bunları barındıran yiyecekleri istiyorlar.

Burçlara göre doğal taşları incelerken, öncelikle size yararlı taşın hangisi olduğunu kendiniz anlayabilirsiniz. İnternet sitemizde bu sayfamızı incelemenizi tavsiye ediyoruz. Hangisi veya hangileri sizi cezbediyor ve “Beni al!” diyorsa, size o anda en yararlı taş odur.

Taşlar içinde bir veya birkaç taşın, üzerinizde çekim gücü oluşturmasının iki sebebi olabilir: Öncelikle beğendiğiniz taş büyük ihtimalle burcunuza özel taşlardandır. Hatta beğendiğiniz taşlara bakarak yüzde yüze yakın oranda burcunuzu tahmin etmek mümkündür. İkinci olarak fiziksel ve ruhsal bedeninizin çekim gücü oluşturan taşın bünyesindeki minerallere ihtiyacı vardır. Örneğin depresyon benzeri ruhsal sıkıntı yaşayanlar magnezyumlu veya lityumlu taşlara yönelirken, kalp ve solunum problemi yaşayanlar yeşil ve mavi taşların çekimine kapılmaktadır.

burçlara göre doğal taşlar

Burçlar ve Doğal Taşların Detaylı İncelemesi

Hangi doğal taş, hangi burcun taşıdır? Burçlara göre doğal taşlardan hangisi sizin? Benim taşım hangileri? Birincil taşlarım neler? Burçların uğurlu taşları nelerdir? Tüm bu soruların cevabını aşağıda bulabilirsiniz. Tavsiyemiz birincil taşlarınızdır, fakat istediğiniz taş ikincil taşlarınızın içinde ise önemli olan sizin o taştan aldığınız enerjidir. İkincil taşlardan da burcunuza göre taşlarınızı seçebilir, burçlar ve doğal taşları resimli olarak inceleyebilirsiniz.

Burçlara göre doğal taşlar ve  Taş Sepeti ‘nde bulunan tüm bilgiler yasal olarak tescil ettirilmiş ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca koruma altına alınmıştır. İzinsiz kullanmayın, aksi takdirde ilgili kanunun 71. maddesi uyarınca gerekli yasal işlemler yapılacaktır. “Digital Binyıl Telif Hakkı” yasası, “DMCA” tarafından da korunmaktadır.

Close Sepetim
Close

Close
Menü
Kategoriler

İlk Siparişinde
👍 1000 puan
Her Siparişinde Kazan!
Üyelik→1000 puan
Yorum Yaz→1000 puan
TaşPuan'larını
Nakite Çevir Kullan🤩