Doğal Taşlar ve Faydaları

Doğal Taşlar ve Faydaları

Doğal Taşlar ve faydalarının şifalı dünyasına Hoş Geldiniz

Kaplıcalardaki şifalı suların şifası, tıpkı doğal taş çeşitlerinde olduğu gibi minerallerden oluşur. Devamlı tükettiğimiz maden suları da kimyasal özellikleri bakımından bikarbonat, sülfat, tuz, kükürt, karbon dioksit, demir, arsenik, iyot gibi mineralleri içermektedir.

Taşlar; bir veya birkaç mineralin bir araya gelmesiyle oluşan mineral topluluklarıdır. Doğal taşlar gibi insanoğlu da topraktan gelmiştir, taşıdığımız mineraller aynıdır.

İnsan vücudunun ¾’ü sudan oluşmaktadır. Bunun dışında; flor, bakır, nikel, oksijen, çinko, kurşun, magnezyum, iyot, manganez, fosfor, molibden, selenyum, kalsiyum, potasyum, silisyum, karbon, sodyum, berilyum, lityum, titanyum gibi mineraller bulunur. Yani doğa da bulunan mineraller vücudumuzda da yer alır.

İçtiğimiz su, soluduğumuz hava, bitkileri yetiştirdiğimiz toprak ile taşlar da saf mineral ve bileşikleridir. Bedenimizdeki negatif enerji yükünden, toprağa basarak, akan suya dokunarak kurtuluruz. İşte bu nokta da taşlar devreye girer, üzerimizde sürekli taşıyacağımız bir ametist taşı yada kuvars grubu herhangi bir kristal, vücudumuzun negatif enerji yüklenmesine engel olur ve bizi korur.

Taşlar bünyesinde bulundurduğu mineraller yardımı ile bedenimizde mineral bakımından eksiklikler var ise bunları tamamlamaya yardımcı olur. Vücudumuza yaydığı enerji ile çakraları dengelemeyi sağlarken ruh sağlığımızı korur, negatif enerjileri emip pozitif enerji yayar.

Taşın etkisini gösterebilmesi için tene temas etmesi de önemli bir noktadır. Tene temas eden taş ısınır ve atomların hızlanmasını sağlayarak tesir süreci de hızlanmış olur.

Doğal Taşlar ve Faydalarını Nasıl Değerlendirmeliyiz?

Doğal taşlar ve faydalarını; %100 tedavi yöntemi değil, sorunumuzun yada eksikliğimizin giderilmesinde yardımcı bir alternatif olarak değerlendirmeliyiz. Gözlük kullanımı örneğinde olduğu gibi, gözlük tamamen iyileştirme değil, görmemize yardımcı olması için kullanılan bir araçtır. Taşlarda, alternatif tıp olarak kullanılan bir şifa kaynağıdır.

Vücudumuzdaki rahatsızlıkların başlıca sebeplerinden biri mineral eksikliğidir. Kansızlığın, demir, kobalt ve bakır mineralinin eksik olmasından kaynaklandığı gibi örnek verebiliriz.

“Rabb’in yarattığından faydalanıyoruz, Kainat bir eczanedir.”

Sağlıklı günler dileği ile, sevgiler.

Selin ÖZTUNCAY

Taş Sepeti ‘nde bulunan tüm bilgiler yasal olarak tescil ettirilmiş ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca koruma altına alınmıştır. Lütfen izinsiz kullanmayın, aksi takdirde ilgili kanunun 71. maddesi uyarınca gerekli yasal işlemler yapılacaktır.
[vc_empty_space height=”120px”]
Akik tasi
Akuamarin tasi
Amazonit tasi
Ametist tasi
Aventurin tasi
Ay tasi
Çakra Taşları
Dumanlı Kuvars tasi
Florit tasi
Garnet tasi
Güneş tasi
Havlit tasi
Hematit tasi
İnci tasi
Jasper tasi
Kalsit tasi
Kaplan Gözü tasi
Kehribar tasi
Kristal Kuvars tasi
Labradorit tasi
Lapis Lazuli tasi
Lav tasi
Mercan tasi
Necef tasi
Obsidyen tasi
Oniks tasi
Pembe Kuvars tasi
Sedef tasi
Selenit tasi
Sitrin tasi
Sodalit tasi
Turkuaz Firuze tasi
Turmalin tasi
Unakit tasi
Varisit tasi
Yakut tasi
Yeşim tasi
Yosunlu Akik tasi
Yıldız tasi
Zebercet Peridot tasi

Menü
Close

Sepetim

Seni burada görmek harika olacak!

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Zaten bir hesabınız var mı?

Close

Close

Kategoriler