Koç Burcu Özellikleri ve Değerli Doğal Taşları

koç burcu özellikleri ve doğal taşları

İçindekiler

Koç Burcu Özelliklerine Genel Bakış

Koç burcu özelliklerini detaylıca inceleyeceğimiz bu sayfamızda birçok sorunuzun cevabını bulacaksınız.

Koç burcu başı, dolayısıyla beyni temsil ettiğinden, koç insanları migren gibi baş ve diş ağrılarına, ayrıca sinir ve mide hastalıklarına yatkındır. Bu nedenle beyin hastalıklarına karşı doktor kontrolünde bulunmalıdır. Cinsel isteklerini denetlemeli ve kaçamak ilişkilerden uzak durmalıdır. Aksi halde cinsel hastalıklara yakalanmaları kolaydır.

Doktorlardan uzak durma tavrını abartmamalı, hastalandığında yatağa düşmeden tedavi olmalıdır. Zira yatağa düştükten sonra zor iyileşir.

Uygun taşları, büyük ölçüde sakinleşmelerine, yatkın oldukları hastalıklardan korunmalarına yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda; koç burcu özellikleri, tarihleri, koç burcunun ingilizcesi, koç burcunun genel özellikleri nelerdir, koç burcu kadınlarının özellikleri, koç burcu erkeklerinin özellikleri, koç burcunun doğal taşları nelerdir gibi soruların cevaplarını tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

Koç Burcu Özellikleri Neler?

Koç burcu insanlarında aşırı fiziksel hareketlilik ile acelecilik, telaş ve sinirlilik özelliklerinin bir arada bulunması, ilk olarak yaralanmalara karşı dikkatli olmalarını, ani hareketlerden uzak durmalarını gerektirmektedir. Kavgacı yapısı da bedeninin, özellikle baş bölgesinin zarar görmesine sebep olabilir. Bu nedenle koç burcu özellikleri kapsamında, insanları için en fazla gerekli olan şey, sakin bir hayat sürmek, çatışmalardan uzak durmaktır. Çabuk yorulur, ancak kısa sürede kendine gelir.

Koç Burcu Hangi Ay?

21 Mart – 20 Nisan, koç burcunun tarih aralığı olmakla beraber koç burcu özelliklerini göstermektedir.

 • Koç Burcunun Tarih Aralığı: 21 Mart – 20 Nisan
 • Koç Burcunun İngilizcesi​: Aries ve Ares
 • Koç Burcunun Mineralleri: Demir ve Kükürt
 • Koç Burcunun Renkleri: Kırmızı ve Sarı
 • Koç Burcunun Organları: Baş (kafa), kafatası, alın, beyin, yüz (çehre), gözler, yanak, dudakların ön kısmı, dişler, mide, safra kesesi, erkeklerde cinsel organ
 • Koç Burcunun Tarihleri: 21 Mart – 20 Nisan
 • Koç Burcunun Gezegeni: Mars
 • Koç Burcunun İkincil Gezegeni: 01-10 Nisan doğumlular için GÜNEŞ (Aslan’ın asıl gezegeni) ve AY (Yengecin asıl gezegeni), 11-20 Nisan doğumlular için JÜPİTER (Yay’ın asıl gezegeni) ve VENÜS (Boğa ve Terazinin asıl gezegeni)
 • Koç Burcunun Sembolü: Koç veya Koçbaşı: İddiacılık, Seksilik, Tırmanma Yeteneği, Hedefe Kafayla Saldırma, Kavgacılık.
 • Koç Burcunun İşareti: Yükseklere ulaşma özlemini yansıtan sonsuzluğa açılmış kollar veya çift uçlu hançer.
 • Koç Burcunun Uğurlu Sayısı: 9  ve 1, 18, 27
 • Koç Burcunun Uğurlu Günü: Salı
 • Koç Burcunun Uyumlu Kokuları: Itır, Manolya ve Sardunya
 • Koç Burcunun Bitkileri: Lale, Gelincik, Papatya, Narçiçeği, Sardunya, Katırtırnağı, Çobanpüskülü, Devedikeni, Lahana, Eğreltiotu, Sarımsak, Kereviz, Hardal, Isırgan, Soğan, Turp, Ravent, Biber, Yabani Hindiba
 • Koç Burcunun Madeni: Demir, Çelik ve Kükürt
 • Koç Burcunun Uyumlu Renkleri KIRMIZI: Ateşlilik, Yakıcılık, Heyecan SARI: Neşe, Cıvıltı, Acelecilik, Telaş, Tehlike
 • Koç Burcu Temsilcisi Hayvanlar: KOÇ: Kışkırtılabilme, Övülmekten Hoşlanma, Kemerli Burun, Çalıya Benzeyen Kaşlar, Kavgacılık, Rekabet ve Yarış, Gürbüz Beden, Erkeksilik, ALADOĞAN, KARTAL: Ayakları Yere Basmama, Avcılık, Pençeye Benzeyen Eller, Yükseklerden Uçma, Yükseklerde Yaşama, Güçlülük, Keskin Görüş, İhanetsiz Güç, Gurur, İdealizm, KURT: Özgürlük, Tehlikeli Oluş, Ehlileştirilememe, Yönetim Altına Girmeme, Yırtıcılık, Enerji, Korkusuzluk, Kalın Boyun, Kalın Ense
 • Koç Burcuna Uygun Meslekler: Operatör Doktorluk, Polislik, Askerlik, Metal İşleme, Oto Yarışı, Pilotluk, Kasaplık, Politika, Pazarlamacılık, Sanat Koleksiyonculuğu, Gazetecilik, Şov, Mühendislik, Sinema ve Tiyatro Oyunculuğu.
 • Koç Burcuna Uygun Hobiler: Spor, Araştırmacılık, Hızlı Araç Kullanma
 • Koç Burcunun En Önemli Rolleri: Savaşçı, Komutan, Kahraman, Fatih, Bencil Bebek, Dokuz Canlı İnsan, Düşüncesiz İnsan, Öfkeli, Talip (İsteyen). . Amazon, Maceraperest, Fedakâr Kurban
 • Koç Burcunun Sevdiği Hediyeler: Kadınlar için; saç fırçası, toka gibi saç aksesuarları, makyaj malzemeleri, yüz veya cilt bakım seti, serüven filmleri, elmas veya ametist taşlı takılar. Erkekleri için; ajanda, evrak çantası, cep telefonu Her ikisi için yarış arabası ve motosiklet.

Koç burcunun fiziksel özellikleri nelerdir?

En belirgin farklılıkları kaşları ve başlarının görünümüdür. Kaşları çalı gibi kalın ve kalkıktır, burunlarının hizasına kadar uzanır. Başları da görünür şekilde ileriye doğru çıkıktır. Sanki kendisine yapılacak bir saldırıya kafa atarak cevap verecekmiş gibi durur, tıpkı bir yayın kirişi gibi gergindir. Koşuşturup durur ve oraya buraya çarpar; bu yüzden genellikle başında ve özellikle yüzünde yara izi vardır. Kolları ve boynu kaslıdır.
Gözleri sert ve cüretkâr bakışlıdır; korkutmaya ve istediğini elde etmeye yönelmiştir. Koç burcu özelliklerini taşıyan insanları gülümserken görmek zordur, ama gülümsermiş gibi yaparlar, özellikle bir şey isteyeceklerse. Gardıropları zengindir ve giyimde marka çok önemlidir. Resmi giyinirler ve süslü detaylara önem verirler.

Koç Burcunun Genel Sağlık Özellikleri

Koç burcu özelliklerini taşıyan insanlarda aşırı fiziksel hareketlilik ile acelecilik ve sinirlilik özelliklerinin bir arada bulunması, ilk olarak yaralanmalara karşı dikkatli olmalarını, ani hareketlerden uzak durmalarını gerektirmektedir.

Kavgacı yapısı da bedeninin zarar görmesine sebep olabilir. Bu nedenle Koç insanları için en fazla gerekli olan şey, sakin bir hayat sürmek, çatışmalardan uzak durmaktır. Çabuk yorulur, ancak kısa sürede kendine gelir.

Koç burcu başı, dolayısıyla beyni temsil ettiğinden, koç insanları migren gibi baş ve diş ağrılarına, ayrıca sinir ve mide hastalıklarına yatkındır. Bu nedenle beyin hastalıklarına karşı doktor kontrolünde bulunmalıdır.

Doktorlardan uzak durma tavrını abartmamalı, hastalandığında yatağa düşmeden tedavi olmalıdır. Zira yatağa düştükten sonra zor iyileşir.

Koç Burcunun En Önemli 10 Özelliği

 1. ÖNCÜ VE YARATICI FİKİRLER (Yeni fikirler ve projeler, yenilikçilik, girişimcilik)
 2. MACERA VE RİSK TUTKUSU (Tedbirsizlik, savaşçılık, kendine aşırı güven, tehlikeden zevk alma)
 3. AGRESİFLİK (Kabalık, kavgacılık, küstahlık, hoşgörüsüzlük, kızgınlık, sinirlilik)
 4. SONU GELMEZ İSTEKLER (Bitmeyen ihtiyaçlar ve istekler)
 5. YALNIZCA KENDİSİ İÇİN ÖZGÜRLÜKÇÜLÜK (Yönetilememe, baskıya direnme, özgürlüğüne düşkün olma fakat başkalarının özgürlüğüne saygılı davranmama)
 6. EGOİZM ve BENCİLLİK (Kendini aşırı beğenme, dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanma, övgü ve gösterişten hoşlanma, yalnızca kendini düşünme, başkalarının duygu ve düşüncelerini önemsememe, öğüt almama, başkalarına danışmama)
 7. İŞ YAPARKEN PLANSIZLIK (Daldan dala atlama, işi yarım bırakıp başka bir işe geçme)
 8. CÖMERTLİK, SAVRUKLUK (iyiliksever olma, müsriflik; parasını, aklını, cömertçe harcama)
 9. GİYİMDE AŞIRI TİTİZLİK ve ÖZENTİ (Zengin bir gardırop, markalı ve süslü giysiler)
 10. ACELECİLİK (Telaşlı davranma, acele ve genellikle yanlış kararlar verme, deneyimlerden yararlanmama, danışmama, öğüt dinlememe, aceleyle kafasını kolunu bir yerlere çarpma)

Koç burcu kadının özellikleri nelerdir?

Koç burcu özellikleri taşıyan kadınlar; oldukça enerjik ve hayat doludur. Cesur ve şefkatlidir. Cesur ve cesaret verici de bir yapıları vardır. Dik durur ve güçlü bir karaktere sahiplerdir. Kibirli, umursamaz ve bazen de lider olmak ister. Bunun yanı sıra koç burcu kadını oldukça çekici ve cazibelidir.
Koç burcu kadını karakteristiktir. İnce yapılı bir yüze sahiptir. Büyük ve belirgin gözleri vardır. Genelde düz saçlara sahip olurlar.

Koç Burcu Erkeklerinin Özellikleri

Koç burcu özellikleri taşıyan erkekler; aşırı cömerttir. Kolay mutlu olur bu nedenle en sıkıntılı anlarından bile karlı çıkmayı ve bundan mutlu olmayı bilirler. Hiç bir randevusuna geç kalmaz dakiktir. Azimli ve çalışkandır. Eğlenceye düşkündürler. Genelde elini attığı tüm işleri başarır bu nedenle iyi bir yönetici olurlar. Sevgi doludur ve çok merhametlidir.

Genellikle uzun yüzlü ve uzun boylu olurlar. Kol ve bacak kasları güçlü olur. Esmer ve kıvırcık saçlar genel görülen özellikler arasındadır. Sağlıklı cilt tipleri olur. Genelde spora düşkün olurlar bu nedenle, düzgün fizik görünümüne sahiptirler.

Koç Burcunun Doğal Taşları

Birincil Doğal Taşları

Yakut Taşı

Lav Taşı

Ametist Taşı

Sitrin Taşı

Hematit Taşı

İkincil Doğal Taşları

Turmalin, Kristal Kuvars, Jasper, Aventurin, Necef, Garnet, Pembe Kuvars, Güneş, Mercan, Rodokrozit, Yeşim, Zümrüt

Koç Burcu Özelliklerini Taşıyanlar için Hazırlanmış Ürünler

Koç Burcu Doğal Taş Erkek Bileklik

Koç Burcu Doğal Taş Kadın Bileklik

Koç Burcu için Tüm Doğal Taş Ürünler

Bu İçeriği Beğendiniz mi?

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

Diğer Burçlar

Close Sepetim
Close

Close
Menü
Kategoriler

İlk Siparişinde
👍 1000 puan
Her Siparişinde Kazan!
Üyelik→1000 puan
Yorum Yaz→1000 puan
TaşPuan'larını
Nakite Çevir Kullan🤩