Jade Roller

Jade Roller adını üzerinde bulunan yeşim taşından alan son zamanların en gözde cilt bakım aletlerinden bir tanesidir. Jade roller aynı zamanda yüzünüzde ve vücudunuzda kullanabileceğiniz çok verimli bir masaj aletidir. Jade Roller’ın üzerinde bulunan yeşim taşının birçok faydalı özelliği vardır.

Antik tarihlerden gelen çok önemli ve anlamlı bir taş olan yeşim taşı birçok efsaneye konu olmuştur. Özellikle Çin kültürü ile arasında büyük bir bağ vardır. Çinlilere göre yeşim taşı sağlığın ve uzun ömrün temsilcisidir. Büyük Çin efsanelerinden olan Ejderha Long,  7 farklı hayvanın özelliklerine sahiptir ve Dünyanın farklı yerlerine bıraktığı yumurtaları sertleşerek sonunda yeşim taşını oluştururlar.

Çin İmparatorları hem bu hikâyeden hem de taşın kültürlerinde ki yerinden dolayı bu taşa büyük önem vermişlerdir.  Onlar için yeşim taşı vazgeçilmezdir. Çin imparatorlarının uzun yaşamının sırrının yeşim taşı olduğuna inanılır, onlar için yeşim taşı gençlik bahşeder.

Mistik özelliklerini hala taşıyan yeşim taşının Jade Roller olarak hayatımıza girişi de Çin sayesindedir. Çinli kadınlar açısından vazgeçilmez bir cilt bakım ürünüdür. Gidip gelen turistler ve ziyaretçiler sayesinde Jade Roller önce Avrupa’ya daha sonra da Amerika’ya yayılmıştır.

Jade Roller Nasıl Kullanılır?

Jade Roller yapısı gereği soğuk olmasına rağmen dilerseniz kullanımdan 5-10 dakika önce buzdolabında bekletebilir ve soğutabilirsiniz. Yüzümüzü güzelce yıkayıp temizledikten sonra masaja başlayabilirsiniz. Masaj yapacağınız alanın kuru olması önemlidir. Kuru cilde bir uygulama yapılması doğal taşın içeriğinde ki minerallerin şifasına imkan sağlamaktadır.

Yanaklar ve çene bölgesi için silindirin büyük uç kısmını çenenize yerleştirerek hafif bir basınç ile kulağınıza doğru ilerleyin. 5-10 hareket sonrasında diğer bölgeye geçin. Daha sonra alın bölgesine geçin orta bölümden kulağınıza doğru 5-10 hareket yuvarlayın, daha sonra kalan bölgeye geçin. Alın bölgesinden sonra gözaltlarımıza küçük ucu kullanarak hafif bir basınç ile içten dışa doğru yuvarlayın yaklaşık 10-15 tekrar yeterli olacaktır. Gözaltlarını bitirdikten sonra kaş bölgesine gözaltları ile aynı şiddet ve sayı tekrarı ile masaj yapalım. Çene bölgesinin sivri ucu için küçük ucu kullanabilirsiniz, şiddeti biraz daha arttırabilir ve gergin noktaların üzerinde yoğun hareket yapabilirsiniz.

Jade Roller Faydaları Nelerdir?

 

Farklı Jade Roller Modelleri

 

Geleneksel olarak Jade Roller doğal yeşim taşından hazırlanır. Fakat farklı doğal taşlar ile hazırlanmış olanları da bulunmaktadır.

 

  1. Pembe Kuvars
  2. Ametist
  3. Aventurin
  4. Kaplan Gözü
  5. Kristal Kuvars
Close Sepetim
Close

Close
Menü
Kategoriler

İlk Siparişinde
👍 1000 puan
Her Siparişinde Kazan!
Üyelik→1000 puan
Yorum Yaz→1000 puan
TaşPuan'larını
Nakite Çevir Kullan🤩